Jak wybrać książkę dla czterolatka?

Kategorie Prezenty na święta dla dzieci

W zdecydowanej większości przypadków dzieci w wieku czterech lat uczęszczają do przedszkola. Należy mieć świadomość, że potrafią zadać nawet tysiąc pytań jednego dnia. Ponadto domagają się od osób dorosłych konkretnych odpowiedzi. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz częściej rodzice kupują książki na prezenty pod choinke dla dziecka.

„Nasza mama czarodziejka”

W najprostszym możliwym ujęciu jest to książka o mamie, która potrafi zaradzić praktycznie na wszystkie kłopoty. Warto wiedzieć, że obecnie w księgarniach stacjonarnych i internetowych znajduje się mnóstwo pięknych książek o mamie. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się “Miłość”. 

„Księżniczki i smoki” oraz „Rycerze i smoki”

Dziecko będzie mogło znaleźć we wspomnianych pozycjach bajki o rycerzach czy księżniczkach. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że księżniczki nie tylko nie boją się smoków, ale również rzadko słuchają swoich rodziców. Jest to zatem pewnego rodzaju odskocznia od disneyowskch filmowych kreacji. Nie można zapomnieć, że bajki zostały napisane z ogromnym poczuciem humoru.

„Zęboszczotki”

Książka rekomendowana jest wszystkim rodzicom, których dzieci niechętnie myją zęby. Należy mieć świadomość, że mieszkają w niej bardzo śmieszne szczotki. Godny uwagi jest fakt, że pozycja wpływa na rozwój dziecięcej wyobraźni.

Moja pierwsza encyklopedia zwierząt”

Jeżeli dzieci zadają mnóstwo pytań, rodzice nie mogą pod żadnym pozorem pozostawić ich bez odpowiedzi. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób dorosłych kupuje dzieciom atlasy czy encyklopedie. Rekomendowane jest postawienie na pozycję, w której ilustracje nie są rysunkami tylko zdjęciami. Oczywiście dzieci nie muszą przeczytać wspomnianej książki od początku do końca. Należy mieć świadomość, że maluch będzie zainteresowany zapoznaniem się z dorosłą książką posiadającą niezwykłe fotografie. W momencie, gdy zacznie zadawać pytania, rekomendowane jest udzielanie odpowiedzi. Nie warto sugerować się tylko ceną.