Prezent pod choinkę dla dziecka, który umocni klimat świąt!

Kategorie Prezenty na święta dla dzieci

Święta Bożego Narodzenia to zawsze rodzinny i pełen pozytywnych emocji czas. Ich wspaniały klimat tworzą wyjątkowe tradycje, niespodzianki i ciepła atmosfera. Najbardziej ekscytującym ich elementem z pewnością są prezenty gwiazdkowe, które według legendy roznosi Święty Mikołaj. W praktyce to my osobiście przygotowujemy podarki dla bliskich i podkładamy je w wigilijny wieczór pod choinkę. Dlatego, co roku mierzymy się z rozterką, jakie zakupić ze strony www.taniaksiazka.pl prezenty pod choinkę dla dziecka. Tegoroczną propozycją są książki! Zapewniają ekscytujący odpoczynek, a dodatkowo wspierają rozwój dzieci w każdym wieku.

Idealne książki na gwiazdkowy prezent pod choinkę dla dziecka


Skoro jesteśmy w klimacie świąt, to warto sięgnąć po książki właśnie w ich temacie. Będą świetnym uzupełnieniem świątecznego klimatu. W końcu to taki czas, który chciałoby się, aby nie miał końca. O to kilka wyselekcjonowanych propozycji:

  • Kuku zostaje Świętym Mikołajem, autorstwa Kamińskiej Moniki. To poruszająca opowieść o sztuce dawania, nie brania. Zatem wyjątkowa lekcja dla maluchów o tym, że warto pomagać i obdarowywać prezentami innych. Ukazuje ile radości dostarcza bezinteresowność i empatia. Polecana dla dzieci już od 2 roku życia.
  • Pierwsza gwiazdka nad Świerkową Polaną, autorstwa Cholewińskiej-Szkolik Anieli. To pełna ciepła opowieść o oczekiwaniu i przygotowywaniu się do świąt leśnych zwierzaków. Ukazuje jednak, że to wcale nie takie proste! Ta pełna przygód historia, wciąga małych zarówno jeszcze słuchaczy, jak i już czytelników, od pierwszych stron. Książka dla dzieci 3-5 lat.
  • Święta na świecie, książka napisana przez Brand Sofie Marie. To wyjątkowa propozycja, która uświadamia, jak wiele kultur i obrządków dotyczących Świąt Bożego Narodzenia mamy na świecie. Poszerza wiedzę dzieci w taki sposób, by je zaciekawić i porwać na chwilę w inne zakątki świata. Książka dla dzieci 6-8 lat.
  • Opowieść wigilijna, autorstwa Charlesa Dickensa. To wręcz klasyka literatury, którą po prostu trzeba znać. Ta niezwykle poruszająca opowieść pozwala na nowo odkryć magię i prawdziwą istotę Świąt Bożego Narodzenia. Książka dla dzieci 9-12 lat.